Sinds 2010 is het mogelijk om via de bank te sparen voor de kosten van een uitvaart. Deze variant van banksparen wordt uitvaartsparen genoemd.
Op een uitvaartspaarrekening spaar je de kosten van een uitvaart bijelkaar. De uitvaartspaarrekening is geblokkeerd. Het saldo op de rekening komt vrij bij overlijden van de rekeninghouder. Het saldo kan alleen worden gebruikt om de kosten van de uitvaart te bekostigen.
Het voordeel van uitvaartsparen is dat je tot € 6.921 géén vermogensrendementheffing betaalt.
Bij welke banken kan ik uitvaartsparen?
Helaas heeft sinds de introductie alleen de Rabobank aangegeven dat ze het product willen onderzoeken, maar er is geen bank die deze vorm van banksparen aanbiedt.
Uitvaartsparen afgeschaft
In 2015 was er nog geen enkele bank die uitvaartsparen aanboodt. Staatssecretaris Wiebes heeft daarom in 2016 besloten om uitvaartsparen af te schaffen.